Halı Yıkama

Evlerde yapılan halı temizliği genellikle yetersizdir. Elektrikli süpürge ile yapılan temizlik halı içindeki tüm kirleri alamadığı gibi zamanla bu kirlerin halı içerisinde birikmesiyle birlikte halılarımız bakterilerin yaşaması için çok müsait ortamlara dönüşebilmektedir. Bu durum sağlığımızı tehdit etmektedir, özellikle henüz yürümeye başlamamış emekleme aşamasında çocukların bulunduğu ortamlarda halı temizliği konusunda daha titiz olunmalıdır. Halılarınızın derinlemesine temizlenmesi için mutlaka profesyonel desteğe ihtiyacınız vardır. Biz Aksaray’da Elit Halı Yıkama olarak size bu desteği veriyoruz ve iddia ediyoruz bir defa halılarınızı gönderin bir daha başka yere göndermeyeceksiniz.

 1.  Aşama : Adresten Alma
  Halılarınız bizi aradıktan sonra gün içinde adreslerinizden ücretsiz olarak makbuz karşılığı teslim alınır.
 2.  Aşama : Etiketleme
  Halılarınızın diğer müşterilerin halılarıyla karışmaması için üzerlerine etiket basılır.
 3.  Aşama : Toz Dolabı
  Halı yıkama işlemine başlarken  ilk aşama halı üzerindeki serbest kir dediğimiz kum, toz, saç kılı vb. materyallerin arındırılması işlemidir. Toz dolabına alınan halılar kirlerinden tamamen arındırılır.
 4.  Aşama : Havuzda Bekletme
  Bünyemizde iki adet havuz bulunmaktadır. Halılarınız kimyasallı suda 30 dakika bekletildikten sonra yıkamaya sokulur. Aksaray’da ilk defa halılarınız arıtılmış su ile yıkanmaktadır.
 5.  Aşama : Roto ile Yıkama
  Havuzdan çıkan halılar uygun kimyasallar kullanılarak fırçalı makine (roto) ile yıkanır. Yıkama esnasında leke çıkarma çalışması yapılır ve ardından durulanır.
 6.  Aşama : Sıkma
  Makine ile yıkanan halılar rulo haline getirilip 2000 devir kapasiteli santrifüjde sıkmaya girer, sıkma işleminde durulaması yapılır ve kirlerden arınır.
 7.  Aşama : Kurutma
  Santrifüjden çıkan halılar kapalı ortamda fanlarla kurutulmaya alınır( Kış aylarında kapalı ortam kurutması yapılır). Halıların zarar görmemesi için çift boruya asılır. Askı sistemimiz ¾ galvaniz (paslanmaz) borudan yapılmıştır.
 8.  Aşama : Kontrol ve Ambalaj
  Kapalı ortam kurutumundaki halılar askılardan indirilip kontrolleri yapılır ve taramaya girer. Tarama işlemi bittikten sonra parfüm sıkılır ve ambalajlanır.
 9.  Aşama : Teslimat
  Tüm temizleme işlemleri yapılıp, son kontrolleri gerçekleştirilen halılarınız ücretsiz servisimizle adreslerinize teslim edilir.